В гості до Ірини
 Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки - Сторінка 22 - Кулінарний форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Talochka  
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
ir71Дата: П`ятниця, 11/03/2011, 16:56 | Сообщение # 1
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
smile

Каталог


 
TalochkaДата: Четвер, 05/07/2012, 19:34 | Сообщение # 316
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
КЕКС З ЧОРНИЦЯМИ І ФІАЛКОВИМ СИРОПОМ

Рецепт цього кекса у мене з’явився дуже давно. І сама назва його так закарбувалась у моїй пам’яті, що побачивши в одній із закордонних поїздок маленьку баночку із справжнім французьким фіалковим сиропом, я відразу пригадала про цей кекс і саме заради нього купила сироп. І діждавшись сезону чорниць, нарешті спекла з ним кекс. smile
Дівчатонька, але ви не зважайте, якщо у вас немає фіалкового сиропу. Кекс і сам по собі смачний, тому я і ділюся з вами рецептом
.



Інгредієнти:
3 яйця
160 г цукру
150 г борошна + 1/3 пакетика розпушувача
150 г м’якого вершкового масла
80 г мигдального порошку (змолола мигдаль)
200 г чорниць
2 стол. л. фіалкового сиропу


Розігріти духовку до 180 градусів. Збиваємо яйця з цукром приблизно 3 хв, потроху додаємо борошно з розпушувачем і мигдаль. Вводимо масло, добре розмішуємо. Акуратно вмішуємо ягоди, щоб сильно не почавити.
Форму для кекса змащуємо маслом и присипаєм борошном, заповнюємо тістом і ставимо в духовку приблизно на 50 хв, до готовності, перевіряємо скіпкою. Як тільки дістали з духовки, вийняти з форми і полити сиропом.
Смачного!


Мої коментарі: кекс не клопітний і швидкий у приготуванні. Правда мене спіткала невдача, коли я виймала його із форми. Намагаючись не розчавити ягоди, я трохи погано вимішала їх у тісті. І тому, коли переливала у форму для випікання, то у мене вийшло, що більша частина ягід була внизу кекса. І відповідно, коли готовий я його виймала з форми, то верх вийшов, а низ лишився у формі. Але найліпший спосіб уникнути такого (ви й самі це знаєте ) – це форму застелити папером для випічки.
Ви можете запитати, а як же ж все-таки з сиропом. Звичайно він надав кексу вишуканого квіткового аромату, я б сказала навіть «французького шарму», але якщо бути зовсім відвертою, то я для порівняння полила один шматочок своїм улюбленим імбирним сиропом власного приготування і скажу, що мені було з ним не менш смачно
happy .
На задньому плані моя заповітна баночка:



"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
LILEJAДата: П`ятниця, 06/07/2012, 13:57 | Сообщение # 317
LILEJA
шеф-повар
Группа: файна газдиня
Сообщений: 1139
Статус: Offline
Talochka, Як завжди, неперевершені фото, смачні страви ще й з такими вишуканими назвами. surprised

 
PavlukДата: П`ятниця, 06/07/2012, 15:13 | Сообщение # 318
шеф-повар
Группа: Відвідувач
Сообщений: 1650
Статус: Offline
Talochka, нямка. Я б так шматочок потягла до кави, але ще не можна surprised Смакота!!!!!!!!!! А рецептик візьму на замітку, чоловіка побалую під настрій biggrin

 
TalochkaДата: П`ятниця, 06/07/2012, 15:31 | Сообщение # 319
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
LILEJA, дуже дякую!
Pavluk Танюша, побалуй! biggrin Думаю і твоєму меншому мужчині сподобається. wink Тим паче, що мороки з цим кексом - мізер. smile


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 06/07/2012, 17:29 | Сообщение # 320
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Влітку, коли багато зелені, нам добре смакує ось такий пиріг з листкового тіста.

Пиріг з листкового тіста з сиром і зеленню



• 250 г замороженого листкового тіста;
• 80 г твердого сиру;
• 80 г бринзи;
• 30-40 г зеленої цибулі;
• 1/2 пучка зелені петрушки;
• 1/2 пучка зелені кропу;


Розморожуємо тісто.
На крупній тертці натираємо твердий сир. Додаємо бринзу.
Дрібно ріжемо зелену цибулю, петрушку і кріп. Викладаємо зелень до сиру. Перемішуємо.
У мене листкове тісто було у вигляді прямокутників, 250 г – це відповідно два прямокутники. Розкачуємо кожний прямокутник тіста до розміру ~25х35 см (при розкачуванні необхідно підсипати борошно під тісто і на нього). Викладаємо розкатане тісто на деко, змащене олією. На тісто викладаємо начинку.
Накриваємо начинку другим розкатаним пластом тіста. Заліплюємо краї. Виделкою наколюємо верх пирога.
Змазуємо пиріг жовтком (я не змазувала).
Випікаємо пиріг при температурі 180 градусів 15 хвилин.
Смачного!



Як будь-яку випічку з листкового тіста, цей пиріг звичайно краще їсти одразу після приготування. Але ми цього разу їли на другий день. І було теж смачно. (Навіть на фото видно, якою гарною була слоїстість. Вдале тісто купила цього разу. smile )



"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 10/08/2012, 16:45 | Сообщение # 321
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Ви уже мабуть знаєте про мою любов до крамблів. Так от цей пиріг – це той самий крамбл, але в якому ягідна начинка не лише посипається крихтами з тіста зверху, а й викладається на основу з тих самих утрамбованих крихт. Пиріг виходить дуже смачний! Простий і невичурний, я його пекла два рази поспіль (а це у мене буває дуже рідко). Його смак трохи нагадує вівсяне печиво, але з ягідною начинкою, для якої я взяла смородину і малину. Але підбір ягід ви можете варіювати за власним смаком і наявністю. А от що б я не радила міняти, - то це темний цукор на білий (принаймні для тіста). Другий раз я таку заміну зробила, і було теж смачно, але з коричневим було ду-у-уже смачно!

Пиріг з ягодами та штрейзелем



Тісто:
1 1/2 склянки борошна
1 склянка утрамбованого темного коричневого цукру
1 1/4 склянки вівсяних пластівців
3/4 ч.л. солі
3/4 ч.л. порошку для випічки
1/2 ч.л.соди
1/2 ч.л. кориці
170 г масла, порізаного на шматочки в 1 см приблизно


Ягідна начинка:
1/4 склянки утрамбованого темного коричневого цукру
1 ст.л. лимонної цедри
1/2 ч.л. кориці
2 ст.л. борошна
680 г ягід (у мене смородина і малина)
¼ склянки лимоннго соку
2 ст.л. масла, розтопленого і охолодженого


Виконання:
Нагріти духовку до 180°С. Змазати маслом дно і стінки форми (прибл. 20х30 см). Дно форми застелити папером для випічки так, щоб краї звисали з коротких країв. Змастити (при потребі) папір.

Основа та посипка:
Всипте борошно, коричневий цукор, вівсяні пластівці, сіль, порошок для випічки, соду та корицю в чашу кухонного комбайну. Натисніть кілька разів пульсуючий режим, щоб усе перемішалося. Додайте масло і знову пульсуйте, поки не утворяться крихти тіста. (Як робити даний вид тіста, я впевнена, ви і самі знаєте.)

Відсипте 1 1/2 чашки крихтяної суміші і відставте вбік. Решту суміші висипте у підготовлену форму і руками або зворотною частиною великої дерев’яної ложки притисніть крихти рівним шаром до дна форми. Тісто повинне торкатися стінок форми (я зробила ще й бортики). Випікайте до золотаво-коричневого кольору – 12-15 хв. Перенесіть на решітку, і нехай вистигає. Поки робитимете начинку, духовку не вимикайте.

Ягідна начинка:
У середній мисці змішайте цукор, лимонну цедру, корицю та борошно. Додайте ягоди, лимонний сік і масло і легенько руками перемішайте, щоб ягоди повністю покрилися сипучою сумішшю. Викладіть ягідну суміш рівномірно на спечену основу з тіста. Посипте решту тіста (крихти, які ми перед тим відставили) поверх начинки.

Випікайте 35-45 хвилин, повертаючи форму кожних 15 хвилин, поки верхівка не набуде золотаво-коричневого кольору, а начинка не почне булькотіти по краях. Перенесіть на решітку і залиште до повного вистигання, а тоді розріжте на квадратики і подавайте.



Смачного! smile


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
оксанкаДата: П`ятниця, 10/08/2012, 18:08 | Сообщение # 322
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Quote (Talochka)
Пиріг з листкового тіста з сиром і зеленню

Quote (Talochka)
Пиріг з ягодами та штрейзелем

Ото вже смакоти виставила wacko wacko wacko wacko wacko wacko wacko wacko wacko wacko
Дякую за чудові рецепти!!!


 
TalochkaДата: Субота, 11/08/2012, 02:07 | Сообщение # 323
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Вони з розряду, коли простота приготування не применшує смаку.


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: Вівторок, 14/08/2012, 19:09 | Сообщение # 324
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Тарт Татен (фр. tarte Tatin) — це різновид французького яблочного пирога «навиворіт», в якому яблука підсмажуються в маслі і цукрові до того, як випікається пиріг.
Цей перевернутий яблучний тарт є класикою французької кухні і з’явився він ще в 1898 р. завдяки неуважності Стефані Татен, однієї із сестер, яким належав невеличкий готель в містечку Ламотт-Бeврон у Франції. Готель був популярний серед мисливців, котрі приїжджали сюди на французькі пироги з яблуками. Але одного разу одна із сестер зовсім забула про тісто і начинку виклала прямо на деко першим шаром. Але, згадавши про тісто, накрила ним яблука, а перед подачею перевернула яблуками доверху. Незважаючи на цей ляпсус, десерт дуже сподобався відвідувачам готелю, і уже через кілька днів жителі сусідніх містечок стали приїжджати в готель Татен, щоб скуштувати новий фірменний десерт. З тих пір і веде свою історію Тарт Татен. При цьому тепер Тарт Татен готують не лише з яблуками, але й з персиками, грушами, ананасами та іншими фруктами (я готувала дуже смачний з бананами) і навіть … з овочами, як наприклад, мій Татен з помідорами. Отже,

Тарт Татен з помідорами




Інгредієнти:

• 1 кг помдорів сливок, розрізаних навпіл
• сіль і перець
• 3 ст.л. цукру
• 2 ст.л. води
• 2 ст.л. бальзамічного оцту
• 2 зубчики часнику, дрібно порізаного
• 1 ст.л. тим’яну, рубленого
• 1 ст.л. оливкової олії
• 2 ст.л. масла
• 2 цибулини, нарізаної тонкими кружальцями
• 1 лист листкового тіста


Приготування:
1. Посипте половинки помідорів на зрізах сіллю і перцем.
2. Нагрівайте цукор і воду у сковороді на середньому вогні, доки цукор не розчиниться і не набуде світло-коричневого, золотавого кольору, прибл. 10 хвилин.
3. Обережно влийте оцет, почекайте, поки карамель перестане шипіти і бризкати, зніміть з вогню і додайте часник, тим’ян та олію.
4. Перелийте карамель у форму, в якій будете випікати. Викладіть помідори зрізом донизу і випікайте у нагрітій до 135 °C духовці протягом 2 гoдин.
5. Розтопіть на середньому вогні масло у сковороді, додайте цибулю і готуйте до карамелізації (до темно-золотавого кольору), додайте 2 ст.л. води, якщо цибуля пристала до сковорідки, і відставте вбік.
6. Викладіть цибулю поверх помідорів.
7. Розкачайте листкове тісто у пласт, трохи більший за розмір форми.
8. Викладіть тісто на томати, трохи підгортаючи краї. Зробіть у тісті 3 поздовжні надрізи для виходу пари.
9. Випікайте при температурі 232°C до золотаво-коричневого кольору, приблизно 20-30 хвилин.
Смачного!


Мої коментарі: ці підв'ялені помідори в карамелі і самі по собі дуже смачні, а разом з хрумким листковим тістом, яке по краях теж покривається карамеллю - взагалі смакота!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - Вівторок, 14/08/2012, 19:12
 
LILEJAДата: Вівторок, 14/08/2012, 19:26 | Сообщение # 325
LILEJA
шеф-повар
Группа: файна газдиня
Сообщений: 1139
Статус: Offline
Появилася наша Наталя і разом з нею нові приголомшуючі фото та смачні рецепти!!!!
P.s: дякую за цікаву інформацію! wink


 
IraДата: Вівторок, 14/08/2012, 19:58 | Сообщение # 326
найкращі кондитери
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 2704
Статус: Offline
Talochka, Наталю,ти просто зачаровуєш не тільки смачною випічкою та фотографіями,а ще й історією happy happy happy

 
оксанкаДата: Вівторок, 14/08/2012, 22:01 | Сообщение # 327
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Talochka, я так розумію історія блюда ,то для таких як я , дяяяяяяяяяяяяякую що посвітила!!! Ну про фото...вже немаю що добавити!!! hearts hearts hearts hearts hearts hearts

 
TalochkaДата: Вівторок, 14/08/2012, 23:27 | Сообщение # 328
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
LILEJA, Ira, оксанка
Дівчатонька, дуже дякую вам за такі гарні слова!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
ir71Дата: Середа, 15/08/2012, 11:31 | Сообщение # 329
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
Talochka, Наталю,бачу ти вже пишеш на форумі,значить з компом розібралася і більше тебе не блокує. happy happy happy

 
TalochkaДата: Середа, 15/08/2012, 12:37 | Сообщение # 330
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Ірусю, рецепт ставила з робочого комп'ютера, але вчора ввечері змогла відправити коментар і з домашнього. З компом нічого не робила - все вирішилось само собою.


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - Середа, 15/08/2012, 12:37
 
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024