В гості до Ірини
 Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки - Сторінка 23 - Кулінарний форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Talochka  
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
ir71Дата: П`ятниця, 11/03/2011, 16:56 | Сообщение # 1
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
smile

Каталог


 
ir71Дата: Середа, 15/08/2012, 14:07 | Сообщение # 331
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
Quote (Talochka)
бо зпідозрила

У мене не має причин таке робити.Я дуже тебе поважаю і люблю твої рецепти з апетитними фото.Просто ними любуюся облизуючи монітор.


 
TalochkaДата: Середа, 15/08/2012, 14:30 | Сообщение # 332
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
ir71, Це цілком взаємно!

"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 17/08/2012, 16:46 | Сообщение # 333
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Пиріг з яблуками в карамелі з сидру



Для карамелі:
4 чашки яблучного сидру*
1/2 чашки темного коричневого цукру
113 г масла


Для начинки:
5-6 чашок нарізаних кубиками яблук**
1/2 чашки коричневого цукру
1/4 чашки борошна
1 ч.л. кориці
1/4 ч.л. імбиру
1/4 ч.л. солі
1 ч.л. ванілі
1 чашка карамелі, теплої
1 велике яйце, збите


Для тіста:
2 1/2 чашки борошна
1 ч.л. солі
225 г масла, охолодженого, порізанного на шматочки
1/4 чашки льодяної води


* В США (звідки родом рецепт) яблучний сидр – це скоріше яблучний сік, тобто він безалкогольний. Я ж взяла 1 пляшечку бельгійського слабоалкогольного яблучного сидру (250 мл) і 2,5 склянки домашнього замороженого яблучного пюре. Ви ж можете сміливо використати звичайний яблучний сік.
** Я пекла з румбумбаром.

Для приготування тіста:
В чаші комбайна в пульсуючому режимі з’єднайте борошно з сіллю. Додайте масло і пульсуйте, поки борошняна суміш не перетвориться в крихти різного розміру, приблизно 10 сeкунд.
Не вимикаючи комбайн, повільно додавайте холодну воду. Але як тільки з тіста утворився колоб, вимикайте комбайн, не допускаючи, щоб тісто стало вологим чи липким. Не місіть його довше 30 секунд.
Викладіть тісто на чисту рабочу поверхню. Розділіть на дві частини і покладіть кожну на плівку. Надайте їм форму плоских дисків, загорніть в плівку і відправте в холодильник мінімум на 1 год або на ніч.

Для приготування карамелі:
Налийте сидр (яблучний сік) в каструльку с товстим дном. Варіть сидр, поки він не увариться до 2 чашок, прибл. 20 хвилин. Додайте масло і цукор, варіть, час від часу помішуючи, поки соус трохи не загусне, і об’єм його не зменшиться до 1 1/4 чашки. (Цю карамель можна приготувати за 2 дні, перелити і тримати в холодильнику.)

Для збирання пирога:
Розігрійте духовку до 180 °C. Дістаньте тісто з холодильника, і нехай полежить хвилин 15 при кімнатній температурі. На злегка припиленій борошном поверхні розкачайте з тіста 2 круги товщиною 3 мм. Викладіть один круг тіста, притискаючи, в змащену форму для пирога (приблизно 22,5 cm.).

У великій мисці з’єднайте яблука, коричневий цукор, борошно, корицю, імбир, сіль, ваніль і карамель. Добре перемішайте. Ложкою викладіть яблучну начинку на основу з тіста. Накрийте другим коржем. Зробіть 4 повздовжніх надрізи для виходу пари. Змастіть збитим яйцем і посипте цукром з корицею.
Випікайте, поки верх не зазолотиться, і соки всередині не почнуть бурлити, приблизно 1 год. Охолодіть перед подачею.
Смачного!



Мої коментарі:
- по-перше, як я написала вище, сидру у мене була лише одна 250 мл-ова пляшечка, зате в морозильнику цілий лоток замороженого яблучного пюре. І я подумала, що, якщо я заміню цим пюре нестачу сидру, то це не повинно зіпсувати мою начинку. І в результаті у мене вийшла звичайно не прозора карамель, але смачний густий яблучно-карамельний соус. Такого результату я і очікувала.
- по-друге, у мене лишався румбумбар, який уже треба було утилізовувати, і я знову-таки прорахувала, що його кислинка повинна досить непогано вписатися у мій карамельний соус. Так і вийшло: моя інтерпретована начинка мені дуже сподобалась. Щоправда ревінь я додала ще у процесі приготування соусу, щоб він трохи проварився в ньому і розм’як.




"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 17/08/2012, 17:10 | Сообщение # 334
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Після випікання цього пирога у мене лишилося ще чимало начинки. Я б її спокійно і саму ложкою з’їла, якби у мене також не лишилося ще і трохи тіста (не хотіла розкачувати товстіше, бо люблю у пирогах такого виду, щоб тісто було тонке і хрумке). Тому на наступний день з цих залишків я спекла ще не менш смачну галету, додавши лише трохи покришених яблук у начинку.



Отже, рецепт з попереднього поста можете використовувати як для пирога, так і для галети. smile



"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: Вівторок, 21/08/2012, 17:22 | Сообщение # 335
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Хліб з кабачками і сиром
(від Джеймі Олівера)



1кг пшеничного борошна;
450 мл теплої води;
30 г свіжих дріжджів;
2 ст.л. цукру;
2 ст. л. солі;
6 невеликих кабачків (натерти на крупній тертці);
200 г козячого сиру (розкришити);
пригорща свіжого тим’яну (листочки);
трохи борошна для присипки.


- Акуратно розчиніть дріжджі в невеликій кількості теплої води. Змішайте борошно, сіль, цукор, кабачки, тим’ян, воду (обережно*).
* Увага! Кабачки можуть виділити багато соку, тому кількість води може варіюватись.
- Замісіть еластичне тісто і відставте вбік до того моменту, поки воно не збільшиться в об’ємі вдвічі (приблизно на годину).
- Коли тісто збільшиться в два рази, обімніть його, щоб випустити повітря. На цьому етапі додайте сир. Помісіть тісто протягом приблизно 30 сек. Надайте йому необхідну форму. Викладіть тісто в форму і залиште на годину-півтори, поки тісто знову не подвоїться в розмірах.
- Поки тісто підходить, розігрійте духовку до 180°C. Випікайте хліб приблизно півгодини до характерного глухого звуку при постукуванні.

Мої відступи від оригінального рецепта і коментарі:
- Замість кабачків у мене були цукіні, замість козячого сиру – справжній голландський сир «Гауда», тим’яну взагалі тоді вдома не знайшлося. (Тому мій хліб правильніше назвати за мотивами Дж.Олівера tongue )
- Я б радила кабачки / цукіні попередньо натерти на тертці і дати їм трохи постояти, щоб пустили сік. Далі цей сік можна злити в склянку і долити водою, щоб отримати необхідну за рецептом норму рідини. Бо я пекла на третину норми, але борошна у мене пішло замість 330 г десь цілих 450 г. Тому і хлібина вийшла ось така величезна:


- У мене хліб випікався майже годину, не менше.

А взагалі, якщо ви любите такий селянський хліб з твердою скоринкою, то він вам неодмінно сподобається! wink


Смачного! smile


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
ir71Дата: Вівторок, 21/08/2012, 19:14 | Сообщение # 336
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
Да!....Хіба можна себе спокійно у цій темі вести...та тут аромати,смаки,шедеври з простих продуктів.Наталю ти справжний кухар!!!!!



 
оксанкаДата: Вівторок, 21/08/2012, 19:46 | Сообщение # 337
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Talochka, я без слів...

 
TalochkaДата: Середа, 22/08/2012, 13:14 | Сообщение # 338
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Ірусю, Оксаночко, мені аж ніяково від таких похвал! Я вам безмежно дякую!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: Середа, 22/08/2012, 15:01 | Сообщение # 339
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Tiaн з помідорами та цукіні



Iнгредієнти:
• 1 середній баклажан, очистити
• Сіль
• 2 середніх цибулини, покришити
• 3 зубчики часнику, розчавити
• ½ склянки оливкової олії
• Мелений чорний перець
• 2 середніх цукіні, порізаних кружальцями
• 5-6 стиглих помідорів, порізаних кружальцями
• 1 ст. л. прованських трав (ви ж уже знаєте, що "тіан" – це прованська страва)
• Тертий сир пармезан (за бажанням)

Приготування:
1. Нарізати баклажан середніми кубикам. Щедро посолити і викласти в друшляк. Залишити на 30 хв, після чого промокнути паперовим рушником.
2. Розігріти сковороду. Налити 3 ст.л. олії і підсмажити цибулю та часник до зарум’янення, прибл. 10 хвилин. Перекласти у форму для запікання.
3. У ту саму сковороду налийте ще 2-3 ст.л. олії і готуйте баклажан, постійно помішуючи, доки він не стани м’яким і теж трохи не зарум’яниться, прибл. 5 хвилин. Посоліть, поперчіть баклажан і перемішайте з цибулею і часником у формі для запікання.
4. Розігрійте духовку до 200°C.
5. Викладіть кружальця цукіні і томатів на суміш баклажанів і цибулі. Посипте прованськими травами, збризніть олією, що лишилася, та приправте сіллю і перцем.
6.Випікайте 40-45 хвилин, поки цукіні не стануть м’якими і разом з помідорами не почнуть золотитися по краях.
7. Вийміть з духовки і залиште на 5-10 хвилин охолонути. Притрусіть пармезаном, якщо бажаєте, але і без нього смачно!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
оксанкаДата: Середа, 22/08/2012, 16:59 | Сообщение # 340
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Quote (Talochka)
Як я радію, коли маю трошки більше часу і можу частіше заходити на форум, як зараз!

а ми які раді бачити такі чууууууууууууууууудові фотки!!!!! і нові назви!!!!!!!!!!!!!!!!!і нові рецептики!!!!!!!!! biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin


 
TalochkaДата: Понеділок, 27/08/2012, 17:22 | Сообщение # 341
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Для тих, хто не хоче мати справи з дріжджами, але хоче спекти хліб. wink

Цільнозерновий хліб на соді



300 мл кефіру
1 ст.л. патоки
175 г звичайного борошна + 1 ч.л. порошку для випічки
200 г цільнозернового борошна (я брала житнє)
1 ч.л. харчової соди
1 ч.л. солі


Розігрійте духовку до 190°C.
Перемішайте кефір з патокою.
В іншій мисці змішайте усі сухі інгредієнти. Влийте кефір з патокою, перемішайте і руками замісіть тісто. Місіть, поки не отримаєте м’яке, але не надто липке тісто. Сформуйте з нього кулю і покладіть на злегка присипану борошном бляшку. Зробіть глибокий надріз у формі хреста, надрізаючи тісто аж до дна. Звідси така цікава форма готової хлібини:


Випікайте 1 годину, поки не почуєте глухий звук при постукуванні буханки.



Зовні хліб виглядає цілком, як дріжджовий. Має трохи специфічний запах. Я спочатку не могла визначити, що він мені нагадує. Але потім пригадала, що так пахли коржики на соді, які пекла моя бабуся. Тобто для мене цей запах виявився ще й ностальгійним, з дитинства. Але хліб мені сподобався не тільки том що пробудив дитячі спогади, а тому що він смачний і сам по собі.
Смачного!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
оксанкаДата: Понеділок, 27/08/2012, 17:52 | Сообщение # 342
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Quote (Talochka)
Цільнозерновий хліб на соді

дякую за рецептик!!! фото як завжди...без слів!!!!


 
ЛесяДата: Понеділок, 27/08/2012, 18:57 | Сообщение # 343
Леся
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5387
Статус: Offline
Talochka, Одна ти у нас працюєш,ми ще відходимо .Дякую за рецептик.

 
TalochkaДата: Понеділок, 27/08/2012, 23:29 | Сообщение # 344
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
оксанка,
Леся, Та ви - такі молодці, що у мене слів немає! Я стільки задоволення отримала, переглядаючи фотографії і особливо відео з вашої зустрічі. Можу лише уявити, які фантастичні враження у вас лишилися!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
PoetkaДата: Вівторок, 28/08/2012, 22:45 | Сообщение # 345
Poetka
шеф-повар
Группа: Заблоковані
Сообщений: 1415
Статус: Offline
Талочка твої страви,то щось.....Дякую за гарні рецепти.

Я ОЛЯ!
 
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024