В гості до Ірини
 Рецепти пасхи - Сторінка 3 - Кулінарний форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Зоряна9810  
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Тут можна поділитися гарним рецептом. » Рецепти пасхи (ділимося своїми рецептами святкової випічки)
Рецепти пасхи
Зоряна9810Дата: Четвер, 31/03/2011, 17:07 | Сообщение # 31
Зоряна9810
найкращі кондитери
Группа: Заблоковані
Сообщений: 5226
Статус: Offline
Quote (Леся)
А у нас переважно печуть паски у чистий четвер

в нас теж печуть в четвер
а моя бабця пекла завжди 2 рази, перший раз в четвер з самих жовтків, а в суботу мусіла пекти 2 раз , і пекла тільки на білках...( з тих яєць що використала жовтки) ...бо ми умудрялись половину пасок зїсти ще до великодня...


 
Зоряна9810Дата: Четвер, 31/03/2011, 17:07 | Сообщение # 32
Зоряна9810
найкращі кондитери
Группа: Заблоковані
Сообщений: 5226
Статус: Offline
але якби я не хотіла пекти паски в четвер- то не вийде, бо з роботи ніхто не відпустить.

 
цукеро4каДата: Субота, 02/04/2011, 18:50 | Сообщение # 33
Віват кухар!!!
Группа: Відвідувач
Сообщений: 362
Статус: Offline
СОЧНА ТВОРОЖНА ПАСКА.
Опара:
1/2ст.молока теплого,
1ст.л.муки з гіркою.
1ч.л.цукру
20-25гр.свіжих дріжджів.
Все перемішати покласти в тепле місце поки не підніметься в 3-4 рази.
ТІСТО:
250гр.творога
50гр.масла
2/3ст цукра
2\3ч.л.солі
2 яйця
1 жовток
2.ст.муки
2\3ст.ізюма
1п.ванілки
Збити яйця і жовток з цукром.
Творог перекрутити на мясорубці,влити розтоплене масло і збиті яйця.Всипати сіль ванілку,добре перемішати.В цю масу додати просіяну муку,добре все перемішати.Потім добавити помитий обсушений ізюм.Повинно получитись липке тісто,яке мішати ложкою.Виложити тісто в форму на 1/2 висоти і поставити в тепле місце.Зверху прикрити рушником.Має піднятись в 2 рази.Духовку нагріти до 200гр.Випікати при 200гр-10хв.Потім температуру зменшити до 180гр.і випікати ще 40-50хв.На готовність перевіряти зубочисткою.Якщо швидко буде припікатись накрити зверху фольгою.(нажаль фото не маю,але паска дійсно вкусна)рецепт взятий з нета форум say7.


Красива жінка для очей-рай, для душі - пекло, для кишені - чистилище

Я Таня

 
оксанкаДата: Субота, 02/04/2011, 21:30 | Сообщение # 34
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
цукеро4ка, Таню, дякую за рецепт. Можливо спробую, wink wink wink мені сподабалося...

 
Зоряна9810Дата: Середа, 13/04/2011, 15:26 | Сообщение # 35
Зоряна9810
найкращі кондитери
Группа: Заблоковані
Сообщений: 5226
Статус: Offline
Іринко з твого дозволу виставлю рецепт паски Дани з посиденьок. вона ж Лотос. і так вийшло що вона є кумою моєї співробітниці, і якраз по рекомендації останньої я пекла цю паску минулого року. Сказати що смачна, то не сказати нічого. Вийшла вона МЕГАсмачною і солодкою. Рецепт написаний самою Даною. Взято оригінал.
Отже сам рецепт Паски:
* 1,5 кг борошна( може потребувати чуть більше)
*100 дріжджів
* 2 стакани теплого молока(або 50/50вершки і молоко)
* 15 жовтків
* 200гр масла
* 2,5 стакани цукру
*1-2ст.л олії
*1 ч.л солі
* по 100гр світлого і темного ізюму
* 1ст.л коньяку чи горілки(спирту)
* 1,5 пакетика ванільного цукру
* 1 лимон, (стерти цедру і вичавити сік)
Значить ми підготували усі продукти, муку просіяли, жовтки вже відділили від білків масло розтопили, ізюм промили, цедру стерли, всі продукти що нам знадобляться виставляємо на стіл щоб було під руками. До дріжджів додаємо молоко з вершками, одну столову ложку цукру, і 2 столові ложку муки, розмішуємо до однорідності і відставляємо на 15-20хв в тепле місце щоб підійшли, якщо за цей час дріжджі не почнуть реагувати без жалю виливайте і беріть іншу пачку. Через 20хв дріжджі мають мати вигляд пухкої маси. з багатьма бульками, щось подібне на не дуже круто збиті яєчні білки. Відміряємо 2/3 частини від усієї муки, всипаємо в тазік або велику миску в якій буде зручно місити, а місити прийдеться довго. До жовтків додаємо цукор і збиваємо міксером до повного розчинення цукру, в мене це займає 10хв. В муку виливаємо розчинені дріжджі і збиті з цукром жовтки, починаємо місити, якщо під час замісу вийде за рідке тісто додаємо по трохи муки, місимо довго, до появи пухирців і характерного звуку коли пухирці тріскають, далі даємо розтоплене масло,сіль, олію, горілку, ізюм, ванільний цукор, цедру і сік з лимону, і знову добре вимішуємо , додаємо ізюм перемішуємо, накриваємо чистим рушником і залишаємо на столі щоб підійшло, але в жодному разі не на протязі. Приблизно через годину, дивимося до нашого тіста якщо воно дуже сильно росте, пару разів ложкою перемішайте,і поставити і більш про холодніше місце нам потрібно щоб тісто добре викисло а на це потрібен час. Тим часом як тісто підходить готуємо форми, я маю спеціальні для паски, але раніше використовували емальовані баняки, головне щоб були високі і не дуже великі, найкраще брати на 1л-1,5л-2л. Чисті сухі форми змастити олією, на дно кожного баняка вставити круг з пергаментного паперу і його також змастити олією. Коли тісто збільшилося в об’ємі в три рази, накладаємо його в форми, але не більше ніж 1/3 від висоти форми. Даємо ще пів години тісто підійти вже в формі, змащуємо паску збитим з молоком жовтком, вкладаємо в гарячу духовку, печемо перші 15хв при температурі 200градусів а потім ще 30хв при температурі 170, духовку не відкриваємо як мінімум пів години, якщо паска буде дуже прирікатися зверху з пергаменту вирізати круг і покласти зверху на тісто. Готовність паски перевіряємо довгою тонкою паличкою, стараємося дістати якнайглибше, якщо паличка цілком суха і на ній нема тіста, виймаємо з духовки, даємо 10-15хв відійти і виймаємо з форми, для цього тонким довгим ножем проводимо між краєм паски і стінкою форми по кругу, і форму з паскою тримаємо горизонтально в одній руці, а іншою постукуємо по дну форми і перевертаємо. Вийняті з форми паски можна змастити поцукрованою водою і за бажанням посипаємо кольоровою посипкою . Я прикрашаю по своєму збиваю два білка з готовою сухою сумішшю для прикрашання( власне ця суміш складається з цукрової пудри, лимонної кислоти і крохмалю), змащую цим верх паски і в міру власної фантазії прикрашаю цукатами, горіхами, шоколадом. З цієї порції в мене виходить приблизно 3 літрових пасочки і одна 750мл
І ще записи на полях - не спішіть давати усю муку. тісто на паску має бути вільне. Для порівняння візьміть пальцями мочку свого вуха, чуєте яке воно м'яке? От таке має бути ваше тісто, як дасте забагато муки паска буде забита, якщо ви вимішуєте паску і вона вам здається за рідка влийте одну дві ложки олії місити стане легше і ви зрозумієте чи вам дійсно не вистачає муки




Сообщение отредактировал Зоряна9810 - Вівторок, 19/04/2011, 13:34
 
ir71Дата: П`ятниця, 15/04/2011, 10:29 | Сообщение # 36
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
Сьогодні переглядала рецепти пасок і наткнулася на рецепт пасочки і як пече паску Маруся з форуму Дф,знаю що то негарно списувати,але так вже мені це сподобалося що з вами мушу поділитися.

Отже пасочка від Марусі цитую..."До печення пасок так як і до печення хліба треба підходити з дуже великою любов*ю і обовязково з молитвою. Вбратись треба в найфайніший халат і застелитись найкращою запаскою, фартухом тобто.
Помолитись Отче Наш і Богородице Діво і аж тоді братись до замішування тіста. ПЛЮС!!! ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!! Коли печуться паски в хаті не можна сваритись, підвищувати голосу і траскати дверима або баняками. Має бути тиша і спокій в хаті.

А тепер що до продуктів. Продукти краще приготувати з вечора а тісто замішувати зранку. Витягаємо і залишаємо на столі:
муку ( я беру на око, але приблизно півтора кіля треба «загріти»)
яйця - 12 штук
цукор - 1кґ
масло - 250-300гр
ваніль
родзинки. Також готуються заздалегідь. Приблизно склянку-дві родзинок треба замочити в келішку-двох коньяку або горівки. І лишити аби вони набухли десь так на годинку. Потім зціджуємо родзинки і даємо висохнути. Як висохнуть виваляти в муці. Але то можна зробити і в день вимішування тіста.
цукати - якщо любите

Продукти мають бути кімнатної температури, аби були теплі.

Отже, витягнувши всі продукти на стіл день перед замішуванням тіста ідемо файно спати. Зранку встаємо чим швидше тим краще але коли встанете тоді буде добре, головне аби настрій був добрий. Далі вбрались файно і беремось до роботи.

50-60 гр свіжих дріжджів (я люблю свіжі, бо вони живіші, але можна замінити і 2 пачками сухих.)
0.5 літра молока, загріти але не дуже сильно. Я завжди пробую молоко мізинцем, якщо в палець тепло але не пече тоді добра температура. Дуже важливо аби молоко було не захолодне і не за тепле. В гор*ячому молоці дріжджі гинуть, а в холодному повільно входять в реакцію і тісто не росте.

Отже, загріли молоко і залили ним палочку дріжджів і поставили в тепле місце.
В між часі, пересіяли муку два рази і відклали на бік.
Потім відділили жовтки від білків і склали жовтки в глибоку миску.
Масло (250-300гр) розтопити в мікрофалювці ~20-30 секунд. Масло стане мягке але не гор*яче.
Родзинки замочити в кон*яці або ромі, дати постояти, тоді відкинути на друшляк і висушити на рушнику (я висушую на грубій серветці). Рідину з родзинок не виливати. Після того як підсушили, файно виваляти родзинки приблизно в ложці муки.
Приготувати цедру 1-ї помараньчі (апельсина)
1 ч ложечку ванілії або 1 пачечку ванільного порошку.

Отже беремось до самого тіста:

Міксером збити жовтки 1 кг цукру до біла. (Я беру цукру багато бо люблю солодку паску, але ви можете взяти менше, скажімо 2-3 склянки, якщо хочете більш прісну паску подібну на халу)
Додати масло і знову гарно збити.
Тоді вливаємо молоко з дріжджами, які за останні 20-30 хвилин поки ми готували родзинки і решту продуктів почали рости і на молоці утворилась шапочка.
В кінці підсипаємо муку і вимішуємо тісто. Муки я беру скільки забере, а забирає приблизно кілограм. Все залежить від погоди яка буде в цей день - сонячно і сухо, багато муки не піде, а при вологості муки піде на склянку більше. Коли мука вже вся гарно розчинилась вливаємо ванілію, або всипаємо ванільний цукор, цедру і вливаємо келішок рідини з родзинок. (тобто рому в якому мочились родзинки).

І тут починається заміс тіста. Дріжджове тісто любить ласку і щоб його мяти довго. Якщо ви маєте файний міксер то вам треба буде вимішувати тісто приблизно від 5 до 10 хвилин, а якщо руками то час треба подвоїти. Ви відчуєте готовність тіста коли воно почне відлипати від рук, свистіти при замісі і буде утворюватись багато бульок. Так як ми жінки маємо мало сили в руках, до цього процесу я завжди залучаю мого тата. Якщо він часом не хоче пацькати рук, то я йому даю велику деревяну ложку і він вимішує мені тісто хвилин з п*ять. Це скорочує мої муки в два рази.

В кінці коли тісто вже майже вимішане додаємо родзинки обваляні в муці, цукати (хто любить) і просто щераз перемішуємо.

Тепер або залишаємо тісто в великій мисці де воно місилось або перекладаю в велику миску чи баняк висмарувану ложкою олії. Зверху тісто притрушую мукою і накриваю вологою серветкою-рушником. І ставимо тісто в тепле місце аби воно підійшло.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО АБИ В ХАТІ НЕ БУЛО НІЯКИХ ПРОТЯГІВ!!! І ТЕМПЕРАТУРА ТРИМАЛАСЬ РІВНОМІРНА +25 ГРАДУСІВ ЦЕЛЬСІЯ! Тісто погано виросте або й взагалі злякається і сяде. Тоді вся ваша робота на смарку.


 
ir71Дата: П`ятниця, 15/04/2011, 10:29 | Сообщение # 37
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
Приблизно годинки через дві тісто повинно вирости і подвоїтись. Тепер його треба знову легко перемішати, обмяти, і знову накрити серветкою і поставити в тепле місце.

Підходить час аби готувати форми на печення пасок. Я беру металеві банячки (хто ходить в походи може взяти свої походові банячки), можуть підійти бляшані баньки з під горошку чи кукурудзи, або невеликі баняки-кастрюльки без ручки або з металевою ручкою. Отже, форми треба гарно висмарувати маслом і застелити дно пергаментним папером.

Коли тісто знову підросло (десь ще одна годинка) його можна викладати в форми. Беремо рукою тісто і відриваємо кусочок так аби заповнити форму на 1/3 або на половину. Краще заповняти на 1/3 тоді паска гарно виросте і не вилізе з форми. Після того як ми заповнили форми тістом, знову даємо йому підрости ~30-45 хвилин, а в міжчасі розігріваємо духовку до 180-200 градусів.(350-375 Фарнгейта в заграманицях)

Після того як наші пасочки підросли смаруємо їх зверху розбитим жовтком з молоком, можна і без молока.

Всаджуємо до п*єца і печемо ~ 1 годину великі паски, і 40-45 хвилин маленькі. Паски готові коли ваша хата наповнилась запахом свіжих булочок з найулюбленішої пекарні. Пильнуйте аби пасочки не пересиділи, тому я за ними підглядаю включаючи світло в духовці і через 25 хвилин провіряю сірничком на готовність, особливо коли в мене багато маленьких пасочок для дітей."


 
stinaДата: П`ятниця, 15/04/2011, 15:20 | Сообщение # 38
Віват кухар!!!
Группа: файна газдиня
Сообщений: 358
Статус: Offline
Тут так багато гарних рецептів пасок що я розгубилася яку пекти. Хотілось би попробувати кожну. fool fool

Мене звати Людмила!
 
PavlukДата: П`ятниця, 15/04/2011, 18:21 | Сообщение # 39
шеф-повар
Группа: Відвідувач
Сообщений: 1650
Статус: Offline
Quote (stina)
я розгубилася яку пекти.

От-от, і я вже знаю, що нічо не знаю happy happy happy


 
оксанкаДата: П`ятниця, 15/04/2011, 18:33 | Сообщение # 40
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
ir71, Рецепт гарний!!! Все файно розтлумачено!!! Мені б було таке прочитати , як я перший раз пекла...:D biggrin biggrin Хочу добавити ще одну перевіруну пораду. Щоб паски не "втікали" з форми , я пергаменту застеляю на 3-4см вище самої форми і тоді тісто має де подітися і пасочки всі рівненькі, змащую пергамент виключно смальцем. Може кому згодиться і така порада^_^ happy happy

 
ir71Дата: П`ятниця, 15/04/2011, 18:37 | Сообщение # 41
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
Quote (оксанка)
Щоб паски не "втікали" з форми , я пергаменту застеляю на 3-4см вище самої форми

От дякую,я того незнала.


 
IraДата: П`ятниця, 15/04/2011, 23:34 | Сообщение # 42
найкращі кондитери
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 2704
Статус: Offline
оксанка, дякую за гарну пораду.

 
оксанкаДата: Понеділок, 18/04/2011, 16:21 | Сообщение # 43
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Я начисто розгубилася яку пекти Паску... wink wink wink Всі рецепти чудові...напевно буду пекти як завжди свою перевірену biggrin biggrin biggrin

 
PavlukДата: Вівторок, 19/04/2011, 11:25 | Сообщение # 44
шеф-повар
Группа: Відвідувач
Сообщений: 1650
Статус: Offline
Стільки рецептів, аж очі розбігаються wacko
Я цього року надумала спекти паску італійську "Коломба". Що з того вийде обов'язково покажу. Найбільше мороки в тому, що вона повинна киснути чотири заходи, аж 28 годин в сумі wink


 
ЛесяДата: Вівторок, 19/04/2011, 13:30 | Сообщение # 45
Леся
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5387
Статус: Offline
Зоряна9810, У тому рецепті паски що ти написала,потрібно 200 грам дріжджів чи це ти помилилася???

 
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Тут можна поділитися гарним рецептом. » Рецепти пасхи (ділимося своїми рецептами святкової випічки)
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024