В гості до Ірини
 Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки - Сторінка 21 - Кулінарний форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Talochka  
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
ir71Дата: П`ятниця, 11/03/2011, 16:56 | Сообщение # 1
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
smile

Каталог


 
ЛесяДата: Вівторок, 29/05/2012, 19:45 | Сообщение # 301
Леся
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5387
Статус: Offline
Quote (Talochka)
А який аромат був на кухні, поки готувалися тости!

та таке враження ніби той аромат стоїть на моїй кухні,так все апетино.


 
TalochkaДата: П`ятниця, 01/06/2012, 17:53 | Сообщение # 302
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Леся, дякую!

Чебуреки з начинкою із свіжого сиру та зелені



Тісто:
• Масло вершкове — 100 г
• Крутий окріп — 1 склянка
• Борошно пшеничне - скільки візьме


Начинка:
• Сир — 600-700 г
• Цибуля зелена — 1 пучок
• Зелень петрушки — 1 пучок
• Зелень кропу — 1 пучок
• Сіль

Олія рослинна (для смаження)


Готуємо тісто:
1. Масло ріжемо на шматочки, даємо трохи нагрітися з холодильника.
2. Вливаємо крутий окріп.
3. Помішуючи ложкою, поступово всипаємо борошно.
4. Замішуємо м’яке, еластичне тісто. Тісто приємне на дотик, але в той же час гнучке і пружне.
5. З тіста формуємо 10-12 кульок. Розкладаємо їх на присипану борошном поверхню.

Готуємо начинку.
6. Подрібнюємо зелень.
7. Змішуємо сир, зелень, перемішуємо і добре присолюємо - солi повинно бути достатньо.
8. Злегка розкачуємо кульку з тіста приблизно до товщини в 1 см, потім розкачуємо другу.
9. Щедро посипаємо один пляцочок борошном, покриваємо другим пляцком. І розкачуємо відразу два пляцки до 3-4 мм.
10. Половину пляцка покриваємо товстим шаром начинки.
11. Злегка зліплюємо руками, а потім закріплюємо виделкою.
Формуємо відразу всі чебуреки, складаючи їх на присипану борошном поверхню.
12. Вливаємо в сковороду олію, нагріваємо.
Трохи зменшуємо вогонь і смажимо чебуреки на вогні, вище середнього, до золотистого кольору.
Смачного!

Джерело: сайт «Поварёнок», автор mila87. До речі, у автора ці чебуреки називаються «Болгарські ругувачки». «Ругувачки» — це традиційна болгарська випічка, котра дуже нагадує чебуреки. «Ругувачки» готуються з доволі тонкого, легкого і пористого тіста. А начинкою для них служать домашній сир і свіжа зелень.


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
ЛесяДата: П`ятниця, 01/06/2012, 18:18 | Сообщение # 303
Леся
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5387
Статус: Offline
Наталю,ти нас добиваєш такими смачними фото.Я вже скоро в двері не влізу,а все збираюся щось смачне спкти,то стримую себе.

 
ОливкаДата: П`ятниця, 01/06/2012, 19:25 | Сообщение # 304
Гурман
Группа: файна газдиня
Сообщений: 110
Статус: Offline
Quote (Talochka)
Tурецька піца Kimali Pide

Наталю, дуже смачна страва! В тебе як завжди найапетитніші фото, аж слинка котиться!!! Молодець! happy


Я ОЛЯ!
 
оксанкаДата: П`ятниця, 01/06/2012, 22:10 | Сообщение # 305
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Quote (Леся)
вже скоро в двері не влізу,

ага в мене вже таке практикується!!! wink
Натолочко дякую за рецептик!!!


 
LILEJAДата: Субота, 02/06/2012, 15:12 | Сообщение # 306
LILEJA
шеф-повар
Группа: файна газдиня
Сообщений: 1139
Статус: Offline
Quote (Talochka)
М’ятно-апельсиновий хліб

Відкрила сторіночку, прочитала назву і аж запахло мені апельсиновий хлібом. happy А фото - вищий клас!!!
Quote (Talochka)
Чебуреки з начинкою із свіжого сиру та зелені

Вже облизалася! Думаю, смакота!!! tongue


 
IraДата: Субота, 02/06/2012, 16:06 | Сообщение # 307
найкращі кондитери
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 2704
Статус: Offline
Quote (Talochka)
М’ятно-апельсиновий хліб

смакотаааа tongue tongue tongue і аромат сюди чути!!!!!!
Quote (Talochka)
Чебуреки з начинкою із свіжого сиру та зелені

ну все немож втриматися,такі вони апетитні wacko wacko wacko


 
КсюшаДата: Субота, 02/06/2012, 22:54 | Сообщение # 308
Ксюша
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 4630
Статус: Offline
Talochka, дуже все таке гарно-смачненьке,що дійсно аж через монітор пахне.,Дякую за гарні рецепти і чудові фото

Не надо злить глупую маленькую блондинку,она может оказаться умной стервой с двумя высшими образованиями
 
TalochkaДата: Середа, 06/06/2012, 11:56 | Сообщение # 309
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Леся, я вас не "добиваю", а люблю, тому і ділюся охоче рецептами! happy А фото - це, щоб нібито віртуально пригостити. wink
оксанка, LILEJA, Оливка, Ira, Ксюша
Дорогі дівчатонька, це вам усім дякую за такі приємні слова!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 15/06/2012, 18:13 | Сообщение # 310
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Дівчатонька, мабуть вам доводилось чути про осетинські пироги. Осетини тисячоліттями печуть свої традиційні пироги з різноманітними начинками. Печуть на свята, весілля, поминки і по буднях. Форма пирогів за звичай кругла, приблизно 30-35 см в діаметрі. Для випадків культових, релігійних свят печуть також трикутні пироги з сирною начинкою.
Назви пирогів різняться в залежності від виду начинки:
- Уалібах, хабізджин – пиріг з сиром
- Картофджин – пиріг з картоплею і сиром
- Цахараджин – пиріг з подрібненим листям буряка і сиром.
- Кабускаджин – пиріг з подрібненою капустою і сиром.
- Фидджин – пиріг з м’ясним (найчастіше яловичим) фаршем
- Давонджин – пиріг з подрібненим листям черемші і сиром.
У різних районах Осетії можуть бути і інші варіації начинки.
Процес випікання пирогів не представляє великої складності, але все-таки вимагає певного вміння і досвіду. Вдалими, смачними вважаються пироги з тонким шаром тіста і соковитою, щедро викладеною начинкою. Товсті, «м’ясисті» пироги – ознака недосвідченості господині.
Хочу поділитися з вами рецептом цахараджина, тобто пирога з подрібненим листям буряка і сиром. Років два назад я уже пекла осетинський пиріг - тоді лише з одним сиром, а цього разу, так як мала молоденьке бурякове листя, вирішила спекти осетинський цахараджин. Як бачите з фото, мені ще треба багато тренуватися, щоб мій пиріг можна було назвати справжнім осетинським, бо нижній шар тіста у мене вийшов занадто товстим. (Просто коли пекла вперше, пам’ятаю, що у мене вилізла начинка через тонке тісто. Цього разу вийшла інша крайність.) Але навіть попри це, пиріг нам сподобався, і є бажання повторювати ще (можливо з іншими начинками), щоб тренувати майстерність і нарешті дійти потрібного співвідношення начинки і тіста. Отже,


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 15/06/2012, 18:14 | Сообщение # 311
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Цахараджин (oсетинський пиріг)



Склад
З розрахунку на 1 пиріг діаметром ~30 см
для тіста
вода або молоко - 100 мл,
• кефір або простокваша - 100 мл,
• дріжджі свіжі - 10-15 г,
• борошно - ~2,5 склянки,
• яйце - 1 шт.,
• вершкове масло - 15 г,
• сметана - 1 столова ложка,
• цукор - 1/3 чайної ложки,
• дрібка солі

для начинки
бурякове листя - 250 г,
• сир осетинський (або сулугуні) - 200 г
(у мене бринза),
• дрібка солі
 вершкове масло для змащування готового пирога - 30-50 г
Приготування

Приготувати дріжджове опарне тісто.
Для опари:
В миску влити тепле молоко чи воду (t~35°С), всипати цукор, сіль і перемішати.
Розкришити дріжджі, додати в миску з молоком і ще раз перемішати, щоб всі дріжджі розійшлися в рідині, і не було грудочок.
Невеликими порціями всипати просіяне борошно (~0,5-0,75 склянки), постійно перемішуючи, щоб вийшло тісто за консистенцією, як на оладки.
Отриману опару поставити підходити в тепле місце.
Вершкове масло розтопити і охолодити до температури тіла.
Кефір, яйце і сметану заздалегідь дістати з холодильника, щоб продукти нагрілися до кімнатної температури.
Опару, що підійшла, перемішати, влити в неї кефір, розтоплене вершкове масло, сметану і яйце.
Все добре перемішати, невеликми порціями додавати просіяне борошно і замісити м’яке, еластичне, некруте тісто.
Тісто покласти в чисту миску, змазати поверхню тіста маслом або злегка припорошити борошном, прикрити миску чистою серветкою і поставити тісто підходити в тепле місце.

Приготувати начинку.
Бурякове листя промити в проточній воді, потім налити у велику миску чи каструлю чисту воду, покласти в неї листя і добре промити, декілька разів міняючи воду.
Листя вийняти з води, воду добре струсити, розкласти на чистому рушнику і обсушити.
Стебла відрізати (вони нам не знадобляться), а листя не дуже крупно нарізати.
Сир натерти на крупній тертці або прокрутити на м’ясорубці.
Змішати бурякове листя з сиром і перемішати.

Готове тісто обім’яти і розкатати в пляцок (не тонко).
Подготовлену начинку трохи посолити і викласти гіркою на середину розкатаного пляцка. Краї тіста підняти вверх і зібрати над начинкою так, щоб начинка опинилась всередині і була повністю покрита тістом.
"Кулю" з тіста переносимо на злегка підпилену борошном бляшку (кулю можна перевернути так, щоб шов був внизу) і акуратно розрівнюємо, розподіляючи начинку всередині "кулі" акуратними, поступальними рухами, від центра до країв.
В центрі пирога зробити отвір для виходу пари.
* Потрібно старатися розтягувати пиріг дуже акуратно, щоб начинка не прорвала тісто, бо в цьому основна складність приготування, так як тісто постійно норовить порватися.

Поставити пиріг в нагріту до ~200-190°C духовку на 15-20 хвилин.
Готовий пиріг вийняти з духовки, перекласти на дерев’яну поверхню чи на тарілку і щедро змазати гарячий пиріг вершковим маслом. Чим більше масла - тим смачнішим стає пиріг! Пиріг прикрити великою кришкою (трохи більшою діаметром, ніж сам пиріг).
Якщо готується декілька пирогів, вони також щедро змазуються вершковим маслом і складаються один на одного - стопкою.
Подавати пиріг бажано гарячим.



Свої коментарі я написала зверху. Додам лише, що це я вперше готувала бурякове листя. І начинка мені дуже сподобалася. Я, правда, ще додала туди трохи зеленої цибулі. Листя буряка трохи нейтралізує солоність бринзи, зелена цибуля додала трохи гостроти. Єдине, що пиріг дійсно мабуть краще їсти відразу, гарячим. Бо ми їли наступного дня, і мені здалося, що сік з начинки всочився в тісто, і вона стала сухіша, ніж була до випічки. А взагалі рекомендую! wink
Смачного!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - Неділя, 17/06/2012, 19:59
 
IraДата: П`ятниця, 15/06/2012, 18:26 | Сообщение # 312
найкращі кондитери
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 2704
Статус: Offline
Talochka, щось таке новеньке ы на вигляд дуже смачненьке happy happy

 
оксанкаДата: П`ятниця, 15/06/2012, 19:05 | Сообщение # 313
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Quote (Talochka)
доводилось чути про осетинські пироги

добре що ти у нас є хоч різних блюд начитаюся, надивлюся, оближуся


 
TalochkaДата: Неділя, 17/06/2012, 20:14 | Сообщение # 314
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Ira, дякую!
оксанка, а мені приємно "начитатися", а тоді ділитися з вами інформацією і рецептами.


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: Середа, 04/07/2012, 17:26 | Сообщение # 315
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Я досить прихильно ставлюся до китайської кухні, і властиве їй поєднання різноманітних смаків у одній страві – солоного, гострого і солодкого, наприклад, мене ніколи не бентежило, а навіть навпаки. Тому коли вперше побачила рецепт цих булочок, то уже знала, що рано чи пізно я їх таки приготую. І ось це швидше пізно, ніж рано настало, і я спекла їх. tongue
Мабуть більшість з вас подумають: ось так разом і солодке тісто, і м’ясна начинка, і ще й зверху медом намазано - це вже явний перебір! Однак у меня все ж лишається доля надії, що той, хто наважиться спекти ці булочки, все ж приємно здивується тому, що це таки смачно. Отже,

Китайські булочки із свининою



Начинка
300 г свинини

кілька пір’їн зеленої цибулі
1 ст.л. рисового вина
1 1/2 ст.л. кукурудзяного крахмалю + 2 ст.л. води


Соус до начинки
1 ст.л. цукру
дрібка перцю
1 ст.л. соєвого соусу
2 ч.л. устричного соусу
1 ст.л. води


Тісто
10 ст.л. молока
4 ст.л. вершкового масла (64 г)
1 ч.л. сухих дріжджів
2 1/2 ст.л. теплої води
1 велике яйце
1 -1,5 ст.л. цукру
1 ч.л. солі
2 1/2 склянки борошна


Для покриття булочок: змішати 2 ст.л. меду з 1 ст.л. гарячої води

Спочатку замісити тісто.
Дріжджі розвести у воді і залишити на декілька хвилин. Масло розтопити і змішати з молоком. В молоко влити дріжджі і яйце, перемішати. Борошно, сіль і цукор змішати у великій мисці, зробити в центрі заглиблення і влити дріжджову суміш, ретельно перемішуючи дерев’яною ложкою до отримання суцільної липкої маси. Після цього тісто можна вивалити на стіл, припилений борошном, і місити хвилин 5 вручну або в комбайні. Борошна додатково підсипати не потрібно. Тісто повинне вийти дуже м’яким і злегка липкуватим. Скласти його в миску, змащену маслом, і відставити в тепле місце до збільшення в об’ємі в 2 раза.

Тепер пригототуємо свинину.
Змішати всі інгредієнти для соусу до розчинення цукру. Цибулю дрібно нарізати. Свинину нарізати маленькими кубиками. Нагріти олію у сковороді на середньому вогні, висипати зелену цибулю і обсмажити її, постійно помішуючи, дуже швидко. Після цього додати свинину і обсмажити їх разом. Влити соус і варити, часто помішуючи, близко 2 хвилин. Потому влити рисове вино і розчинений у воді кукурудзяний крохмаль. Варити ще 30 секунд, постійно помішуючи, поки не побачите, що соус стає таким характерно-желеподібним через крохмаль. Все. Тепер начинку треба остудити.

Тісто, що підійшло, викласти на злегка посипанний борошном стіл і добре обім’яти кілька разів, а потім розрізати навпіл. Кожну частину тіста розкатати в джгут і розрізати на 8 однакових шаточків. У вас вийде 16 булочок.
Кожний шматочок тіста розкатати качалкою у балабушку діаметром 8-10 см. Краї розкачуйте тонше, ніж серединку. Покладіть в центр 3-4 ч.л. начинки і защипайте краї тіста, злегка "підтягуючи" тісто до центру.

Готові булочки покладіть на деко, покрите папером для випічки, на відстані близько 2 см одна від одної. Накрийте вологим рушником або харчовою плівкою і дайте їм підійти хвилин 30. Випікати при 180°С хвилин 10 до зарум’янення. Вийняти булочки з духовки, дати вистигнути 5 хвилин і змазати медом.



Мої коментарі:
- у мене не було рисового вина, а тому я додала звичайного білого напівсухого;
- випереджаючи питання стосовно устричного соусу, скажу, що на смак він мені, як патока з солонувато-морським присмаком. Тому відповідно замінити його, на мій розсуд, можна патокою чи карамельним соусом (кленовим сиропом) і, додавши трохи більше соєвого соусу.
- раджу добре заліплювати булочки, бо частина моїх повідкривалися;
- щодо смаку, думаю, ви уже зрозуміли, єдине, що їсти ці булочки краще свіжими, бо на наступний день сік (жир) з начинки очевидно увібрався тістом, і тому начинка стала трохи сухішою, ніж відразу після випічки.


А взагалі смачного тим, хто відважиться! wink


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024