В гості до Ірини
 Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки - Сторінка 43 - Кулінарний форум
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Talochka  
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
ir71Дата: П`ятниця, 11/03/2011, 16:56 | Сообщение # 1
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline
smile

Каталог


 
TalochkaДата: Вівторок, 29/07/2014, 16:17 | Сообщение # 631
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline


Просіяти усі сухі інгредієнти в миску. Додати масло і пальцями втерти його в борошняну суміш до утворення крихт (я це робила в комбайні). Додати вершки, яєчні жовтки і перемішати.
З цим тістом краще всього працювати відразу після замісу, поскільки після охолодження в холодильнику воно затвердіє. Якщо ж вм спершу охолодили тісто, тоді дістаньте його з холодильника, і нехай трохи полежить при кімнатній температурі перед формуванням.
Щоб сформувати галети, розділіть тісто на 12 рівних частин. Злегка присипте робочу поверхню борошном. Качалкою розкачайте шматок тіста в круг. В центр кружка покладіть 2-3 ложки ревеневого компоту. Загорніть краї тіста на компот, утворюючи складки. З допомогою лопатки перенесіть галету на бляшку, застелену папером для випічки. Аналогічно повторити з кожним шматком тіста. Поставити бляшку з галетами в морозильну камеру мінімум на 1 год, максимум – обгорнувши плівкою, до 2 тижнів. (Так як розміри моєї морозильної камери не дозволяли мені помістити туди бляшку, я виклала галети на 2 мілких тарілки і так їх змогла помістити в свою морозилку. Але за великим рахунком можна просто охолодити їх в холодильнику протягом 2 годин.)
Розігріти духовку до 185°C. Поставити в неї заморожені галети і випікати приблизно 35 хвилин, або поки краї тіста не зазолотяться, а ревенева начинка не почне «булькати» і гуснути. (Якщо ви охолоджували ваші галети просто в холодильнику, то на випікання знадобиться меньше часу).
Подавати теплими чи кімнатної температури.



Ревеневий компот

1 кг ревеню
250 г коричневого цукру
Цедра одного апельсина


Помийте ревінь і обріжте кінці. Якщо стебла товсті, розріжте їх надвоє по довжині, а потім по діагоналі на скибочки 2 см. Приблизно 1/3 частину ревеня відкладіть в бік, а решту перекладіть у велику кастрюлю. Додайте коричневий цукор і апельсинову цедру та поставте на невеликий вогонь. (Начинати слід на невеликому вогні, щоб ревінь пустив сік.) Готуйте ревінь, накривши кришкою, протягом 15 хвилин. Зніміть кришку і збільшіть вогонь до середнього. Готуйте ще 15-17 хвилин, або поки ревінь повністю не «розлізеться», і соус не досягне такої густини, що ложка буде лишати за собою слід. Додайте решту ревеню. Перелийте компот в іншу ємність для вистигання.

Смачного!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
КсюшаДата: Вівторок, 29/07/2014, 21:24 | Сообщение # 632
Ксюша
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 4630
Статус: Offline
Talochka, дякую Наталя ,що балуєш нас новими відкриттями. poceluy-267

Не надо злить глупую маленькую блондинку,она может оказаться умной стервой с двумя высшими образованиями
 
TalochkaДата: Середа, 30/07/2014, 16:24 | Сообщение # 633
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Ксюша, роблю це з приємністю! obyatiya-87

"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: Середа, 30/07/2014, 17:18 | Сообщение # 634
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Із "старого" ревеневого готувала цього літа знову ось цей крамбль:





"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 01/08/2014, 13:27 | Сообщение # 635
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Продовжуючи ревеневу тему podmigivaniya-118

Штрудель з ревенем



Iнгредієнти:
Борошно пшеничне — 250 г
Вода — 120 мл
Олія — 3 ст.л.
Сіль — 1 дрібка
Ревінь — 300 г
Ізюм — 100 г
Сухарі — 1 пригоршня
Цукор — 4 ст.л.
Масло вершкове — 1 ст.л.
Яйце куряче — 1 шт.

Приготування:

1. Спочатку треба замісити прісне тісто. Для цього відміряну кількість борошна двічі просіяти з сіллю
в миску. Влити кип’ячену воду кімнатної температури.

2. Руками зібрати борошно, щоб воно увібрало всю рідину. Додати три ложки олії. 3. Зібрати тісто у липкий «балабух» і перекласти на дошку.

3. Тепер засікаємо 10 хвилин і починаємо вимішувати тісто.Спочатку воно неоднорідне, липке, але проходить час і куля тіста стає все приємнішою на дотик і однорідною на вигляд. В результаті повинне вийти м’яке, гладке, еластичне тісто.

4. Після активного струсу тісту потрібен спокій. Змажте поверхню тіста олією, накрийте харчовою плівкою
і поставте в холодильник на 1 год.

5. Тим часом ревінь вимити, почистити від верхньої шкірки і нарізати невеликими шматочками.



6. Через годину приступаємо до процесу витягування тіста.
Для цього беремо великий чистий кухонний рушник або скатертину і злегка присипаємо борошном. На центр потрібно викласти тісто і качалкою розкачати у невеликий круг. Качалка нам більше не потрібна.
Руки – головний інструмент у формуванні витяжного тіста. Акуратно розтягуйте його тильними сторонами долонь від центру до країв. Не поспішайте.
Тісто може легко порватися, тому робітьвсе повільно і акуратно, розтягуючи тісто в різні напрямки.
Якщо витяжне тісто трохипорвалося – нічого страшного. Відірвіть від краю шматочок тіста і заклейте дірочку
і закачайте її качалкою.

7. Ви повинні добитися такої мінімальної його товщини, щобчітко бачити малюнок скатертини чи рушника. Вважається, якщо під витяжне тісто покласти газету, і можна буде легко прочитати статтю – тісто приготовлено правильно. (Власне ви мабуть усе це добре і самі знаєте  podmigivaniya-118 )
Таке витяжне тісто дуже швидко сохне, тому, не втрачаючи часу, необхідно змазати пласт розтопленим вершковим маслом.

8. Поверхню витяжного тіста посипати 2 ст. л. цукру. Викласти підготовлену начинку, відступивши від країв тіста на 5 см і ще залишити 10-12 см чистого простору для надійного скручування рулета.
Викласти попередньо замочений ізюм. Я просто залила ізюм на 30 хвилин окропом, промила, просушила паперовим рушником. На ізюм викласти сухарі. Вони допоможуть увібрати зайвувологу від ревеня.

9. Розподілити ревінь поверх сухарів з ізюмом, посипатище 2 ст. л. цукру.

10. З допомогою рушника, ніби припіднімаючи його, згорнутитісто в рулет. Краяї тіста загорнути всередину, щоб начинка не витекла.

11. Акуратно перекласти рулет швом донизу на бляшку зпергаментним папером і змазати його збитим яйцем.

12. Випікати в духовці 30-35 хвилин при 180° до золотистого кольору.
Готовий гарячий штрудель змазатьрозтопленим вершковим маслом, щоб було легше різати його на порційні шматки. (Я цей пункт упустила)



Штрудель, за звичай, подається з ванільним соусом. Я пекла свій штрудель увечері і на наступний день теж планувала приготувати соус, але вранці після того, як ми його розпробували, я зрозуміла, що соус уже власне майже нема до чого готувати :)).


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - П`ятниця, 01/08/2014, 13:32
 
TalochkaДата: Понеділок, 04/08/2014, 12:21 | Сообщение # 636
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Манник з чорною смородиною

Манник – це ніжний пиріг з манкою. Його незвичність полягає в тому, що приготування проходить практично без присутності борошна, тобто в рецепті його заміняє манна крупа. Рецепти манників мені траплялися і раніше, але я трохи скептично до них ставилась. Я думала, що це якось дуже просто і нецікаво на смак. А тепер розумію, що дарма я так думала. Манник виходить дуже ніжним, вогкуватим, а ягоди смородини у цьому рецепті додають йому приємної кислинки.





Склад:
- 250 мл кефіру
- 200 г манки
- 2 яйця
- 2 білки
- 180 г цукру
- 90 г масла
- 1 ст.л. борошна
- 1,5 ч.л. розпушувача
- сіль на кінчику ножа
- 200 г чорної смородини






Рецепт приготування:
Манку змішати з кефіром і залишити на 1,5-2 години.
Два яйця збити з цукром в пухку світлу масу.
До набухлої манки додати розтоплене і охолоджене вершкове масло. Перемішати.
До збитих яєць додати суміш манки, масла і кефіру. Все добре перемішати.
Столову ложку борошна змішати з розпушувачем і додати в рідку масу.

Білки збити із дрібкою солі до м’яких піків. Акуратно вмішати їх в тісто.

Форму змазати маслом і вилити тісто. Викласти смородину і відправити майбутній пиріг в духовку на 35-40 хвилин при 180°.
Готовому маннику дати охолонути, посипати цукровою пудрою і прикрасити за бажанням.



Смачного!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - Понеділок, 04/08/2014, 12:29
 
КсюшаДата: Понеділок, 04/08/2014, 13:03 | Сообщение # 637
Ксюша
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 4630
Статус: Offline
Talochka, дякую за рецепт манника,манку я обажаю, так що спробую обовязково da-38

Не надо злить глупую маленькую блондинку,она может оказаться умной стервой с двумя высшими образованиями
 
TalochkaДата: Понеділок, 04/08/2014, 16:35 | Сообщение # 638
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
О, Ксюшо, я рада, що рецепт може пригодитися. Власне там манка і не відчувається. Просто пиріг з дуже ніжним тістом.

"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
IraДата: Понеділок, 04/08/2014, 18:23 | Сообщение # 639
найкращі кондитери
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 2704
Статус: Offline
Talochka, дякую за чегові смаколики!!!!!!!!!!! Вже готова і фотку зїсти sorom а манник при нагоді спробую!!!

 
ir71Дата: Понеділок, 04/08/2014, 19:01 | Сообщение # 640
ir71
адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 7696
Статус: Offline


 
TalochkaДата: Понеділок, 04/08/2014, 21:06 | Сообщение # 641
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Ira, дякую тобі дуже! s1468 Спробуй - думаю, що тобі сподобається.

ir71 Ірусю, я думаю, що і з чорницею буде смачно.  Смородина просто додає приємної кислинки.


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - Понеділок, 04/08/2014, 21:09
 
TalochkaДата: Вівторок, 05/08/2014, 17:52 | Сообщение # 642
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Якщо ви хоч раз бували в Туреччині, особливо в Стамбулі, то напевно знаєте, що таке «бьорек». Бьорек (börek) – це несолодка апетитна випічка, котра готується з листкового тіста «юфка» (yufka), тонкого, як папірусний папір. Наповнювачем бьорека можуть виступати різні сорти сиру, овочі, картопляне пюре, рублене м’ясо (готовий фарш). Колись я уже пекла бьореки, але у вигляді сигар. А на цей раз я приготувала бьорек у вигляді запеченого в духовці листкового пирога з м’ясною начинкою. Тісто «юфка» мабуть продається не тільки в Туреччині, але, на жаль, у нас я його не зустрічала, тому замість нього я використала звичайний тонкий лаваш.



Нам потрібно:

• лаваш - 3 листи

• фарш - 400-500 г

• цибуля ріпчаста - 1 шт. (велика)

• яйце -1 шт.

• йогурт - 2 ст.л. (можна взяти сметану)

• олія - 50 г

• сіль, перець, червоний перець – за смаком



1. Спочатку приготуємо начинку. Для цього на олії підсмажити до прозорості цибулю, додати фарш i потушкувати. Посолити, поперчити і додати трошки гіркого перцю або спецій до м’яса. (Я ще додала 2 ложки домашньої аджики)
2. Далі приготувати заливку. Яйце розбити в миску. Злегка збити виделкою. Додати 2 ложки йогурту. Перемішати. Додати олію. Перемішати. Готово!
3. Форму змазати олією.
4. Покласти один лист лаваша - так, щоб краї звисали. Зверху аналогічно другий і третій листи.
5. Потім викладаємо, розподіляючи, 1/3 начинки. Накриваємо з одного боку звисаючими краями верхнього лаваша і змазуємо яєчно-йогуртовою сумішшю.
6. Накриваємо з іншого боку верхнім лавашем і знову змазуємо яєчною сумішшю.
7. Викладаємо 2-у третину начинки, розрівнюємо. Накриваємо звисаючими краями другого лаваша. Змазуємо.
8. Викладаємо начинку, що лишилася, і накриваємо нижнім лавашем. Виливаємо решту яєчно-молочної суміші і розмазуємо її по всій поверхні.
9. Можна зверху посипати чорнушкою (чорним кунжутом).
- Після того, як зберете бьорек, розріжте його на квадрати, тоді він не здується в духовці.
10. Пекти при 180 С до зарум’янення (хвилин 30).
11. Дати трохи охолонути і подавати до столу!

Швидко, просто і смачно!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - Вівторок, 05/08/2014, 18:03
 
оксанкаДата: Вівторок, 05/08/2014, 22:27 | Сообщение # 643
оксанка
найкращі кондитери
Группа: Ясне Сонечко
Сообщений: 5842
Статус: Offline
Talochka   

 
TalochkaДата: Середа, 06/08/2014, 10:40 | Сообщение # 644
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
оксанка 

"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя
 
TalochkaДата: П`ятниця, 15/08/2014, 16:06 | Сообщение # 645
Talochka
шеф-повар
Группа: Любитель солодкого!
Сообщений: 1158
Статус: Offline
Я все не можу вгамуватися із ревенем. Повернулася звідрядження, у на мене вдома знову чекала в’язочка зелених стебельць, які мені вправно постачає сестрина свекруха. І я якось відразу пригадала про рецепт цієї так званої піцци з ревеневим соусом. Я готувала її вперше ще минулого року, і ось захотілося повторити.

Піцца з ревеневим соусом, карамелізованою цибулею і блакитним сиром



Основа для піцци (можна спекти самому, можна купити готову)
3 червоних цибулини
2 ст.л. оливкової олії
1 ст.л. бальзамічного оцту
сіль, перець
4-5 ст.л. ревеневого соусу
(рецепт нижче)
75 г сиру з блакитною пліснявою
1 пригоршня грецьких горіхів

свіже орегано (у мене не було)

Розріжте кожну цибулину на 8 частин (як яблуко: на четвертинки,а четвертинки ще повздовж навпіл). Покладіть на деко ізбризніть олією. Добре приправте сіллю і перцем. Поставте у розігріту духовку і запікайте при 220°Cпротягом 25 хв, доки цибуля не стане м’якою і не закарамелізується (я ще додала дрібку цукру). Додайте оцет і готуйте ще 5 хв. Коли цибуля готова, вийміть її з
духовки і дайте охолонути.
Збільшіть температуру до 240°C. Підготуйте основу для піцци. Змажте ревеневим соусом, викладіть цибулю, посипте сиром і горіхами. Випікайте 10 хвилин, щоб основа стала хрумкою, а сир pозплавився.
Подавати із свіжим орегано.

Ревеневийсоус

1 червона цибулина, очиститиі дрібно покришити
1 зубчик часнику,дрібно посікти
1 ст.л. оливкової олії
600 г ревеню, порізати на маленькі шматочки
2 середніх яблука, порізати на маленькі кубики
3 склянки води
1/2 склянки яблучного оцту
¼ склянки коричневого цукру
1 ч.л. суміші спецій «all spice»
3-4 зернят кардамону, розтовкти
5-6 шт. гвоздики, розтовкти


У великій каструлі на середньому вогні розігрійте оливкову олію. Додайте цибулю і часник і готуйте 5 хвилин, поки цибуля не стане м’якшою. Додайте кардамон та гвоздику. Всипте нарізані ревінь і яблука, влийте воду, яблучний оцет, додайте коричневий цукор і спеції у каструлю з цибулею та часником. Ретельно все перемішайте. Доведіть до кипіння, після чого зменшіть вогонь і залиште готуватися годину-півтори (поки ревінь не розвариться, і соус не загустіє).

Цей соус можна закрити у стерилізовані банки для тривалішого зберігання. Або кілька днів можна зберігати у звичайній банці в холодильнику. Так минулої суботи я зварила цього соусу на півпорції, і у мене лишилося ще на одну піццу. Так що у ці вихідні буду повторювати. :)

Cмачного!


"Будь-ласка, не ображайтеся на мене, якщо я ще не відповіла на ваші коментарі. Я в жодному разі не проігнорувала їх - просто мене не було на форумі."
Наталя


Сообщение отредактировал Talochka - П`ятниця, 15/08/2014, 16:12
 
Кулінарний форум » Напиши свій рецепт » Авторські сторінки » Кухня вихідного дня або Магія смаків у Талочки
Пошук:


Copyright MyCorp © 2024