Корисні поради по кухні Від чищення картоплі темніє шкіра на руках. Щоб цього уникнути, необхідно перед роботою змочити руки оцтом і дати їм висохнути, а після роботи одразу вимити з милом і змастити кремом.
Всю скляний посуд - склянки, вази - можна відмити без спеціальних засобів. Для цього в теплу воду потрібно додати трохи оцту або крупної солі. Посуд стане чистіше й прозоріше.
Алюмінієві каструлі заблищать знову, якщо їх прокип'ятити разом з картопляними очищеннями, яблучної шкіркою, шкіркою ревеню або розчином оцту.
Потемнілі емальовані каструлі треба прокип'ятити з будь-яким складом для миття посуду, а потім промити гарячою водою. Але якщо два рази на місяць кип'ятити їх з розчином оцту, вони не будуть темніти.
Якщо щось підгоріло в каструлі, можна налити на дно холодної води і насипати солі. Через кілька годин можна легко видалити залишки їжі. Для емальованих каструль підійде такий спосіб: залити каструлю гарячою водою з додаванням ложки соди, залишити постояти, а потім прокип'ятити - залишки їжі чудово відійдуть.
Сковородки можна чистити легко так: злегка підігріти їх і протерти сіллю, а потім пергаментом (у крайньому випадку - простий папером).
Якщо втікло молоко пролилося на гарячу плиту, потрібно засипати залите місце сіллю і накрити його мокрою папером - тоді запах не пошириться по всьому приміщенню.
Щоб форма з водою для льоду не примерзла в морозилці холодильника, потрібно попередньо натерти її свічкою.
Крупу і крохмаль краще зберігати в банках з притертою кришкою - жерстяних, скляних або фаянсових. Щоб у крупі не заводилися жучки, перш ніж засипати в банки, крупу потрібно прожарити на сковорідці або в духовці, а в баночки для її зберігання покласти марлеві пакетики із сіллю.
Щоб видалити личинки малинового жука, ягоди потрібно на 15-20 хвилин залити двопроцентним розчином кухонної солі. Личинки спливають на поверхню. Після цього ягоди слід прополоскати чистою водою.
Щоб у борошні не заводилися жучки, потрібно покласти в мішечок, де вона зберігатиметься, кілька зубчиків часнику, не очищаючи від верхньої шкірки. Борошно треба періодично просівати і пересипати з чистий мішечок.
Щоб ножі, ножиці тощо було легше заточити, можна помістити їх в слабкий солоний розчин на півгодини і точити, не витираючи.
Мити м'ясорубку набагато легше, якщо в кінці пропустити сиру картоплю.
Не варто сушити м'ясорубку біля джерела тепла - від цього тупляться ножі.
Нові скляні склянки не будуть битися, якщо їх поставити в посудину з холодною водою, повільно нагріти її до кипіння і залишити їх охолоджуватися в тій же воді.
Металева фольга для запікання зберегтися набагато довше в холодильнику - вона не склеюється.